
Cukkinis pesto-s spagetti
By Gergely Gy. Gyors, Tészták, Zöldséges Európai, Olasz Főzés
június 3, 2015
Gyorsan elkészíthető, olcsó és nagyon finom tésztaétel, amely tökéletes vacsora lehet. Mindezek mellett a hozzávalók is variálhatók és ha van időnk érdemes gnocci-val elkészíteni, mert azzal még finomabb.
- Prep: 30 MIN
- Total Time: 40 MIN
-
30 MIN
10 MIN
40 MIN
Utasítások
A cukkinit hámozzuk meg majd vágjuk fel apró hasábokra. Szeleteljük fel sonkát illetve a póréhagymát is.
Kevés olajon pirítsuk meg a póréhagymát, majd a sonkát és a legvégén a cukkinit is. Ha kész öntsük fel a tejszínnel, sózzuk borsozzuk, tegyük bele a zúzott fokhagymát és hagyjuk egy-két percig együtt párolódni.
Tegyünk hozzá két evőkanál pesto szószt, majd elkeverve ezzel is főzzük kb. 2 percig.
A tésztát közben főzzük meg a szokásos módon, sós vízben. Ha kész szűrjük le, ha külön tálaljuk egy kicsit hűtsük vissza hideg vízzel, ha egybe szeretnénk, akkor a főzővízből kivéve egyből keverjük bele a a cukkinis pesto-s mártásba.
Készítsünk egy-két szelet sonkából jól megpirított sonka chips-et. Tálaláskor ezzel megszórva a tésztát még tovább fokozhatjuk az ízeket.